مراحل یک آمیزش موفق

مراحل یک آمیزش موفق

مراحل یک آمیزش موفق به شرح زیر است:

الف: مهمترین مرحله (نوازش) نام دارد

این مرحله مربوط به تحریکات روحی زنان و مردان است.

مردان برخلاف زنان برای عمل جنسی حتمآ باید تحریک شوند تا بتوانند آماده آمیزش شوند. اما زنان بدون اینکه تحریک شوند قادر به عمل جنسی هستند و می توانند بدون هیچ مقدمه ای پذیرای آلت مرد باشند . با این تفاوت که از این عمل جنسی لذتی نمیبرند!

تحریکات روحی مرد برای یک عمل جنسی لذتبخش عبارتند از : قیافه ظاهری زن – فرم پستانهای زن – رنگ موها – نظافت و بی مویی -طرز رفتار و لحن سخن گفتن زن – اندام و بدن و بوی خوش زن و لباسهای زن بخصوص لباسهای زیر.

در این مرحله بعلت بوسیدن و تماس و مالش ناحیه تناسلی و پستانها و تحریک کلیتوریس (برجستگی نوک بالای آلت تناسلی خانومها ) زن و مرد احساس لذت کرده و برای انجام عمل جنسی آماده می شوند.
باید توجه داشت برای داشتن یک رابطه موفق که هم برای مرد و هم برای زن دارای حداکثر لذت و رضایت باشد، نوازش تحریک در همان روزی که یکی از طرفین احساس نیاز می کنند کافی نیست، بلکه طرفین از روزهای گذشته باید محیط امن و آمادگی ذهنی را در یکدیگر ایجاد کنند، (حمایت های به موقع، استفاده نکردن از کلمات ضد مرد یا ضد زن، تکریم و احترام به یک دیگر در جمع های خصوصی و عمومی، رعایت بهداشت روزانه و…) از جمله مواردی هستند که از مدتی قبل باید رعایت شوند (هرچند طرفین می توانند با بالابردن دانش و سطح آگاهی، این روند را در طول رابطه آشنایی یا زندگی مشترک حفظ نمایند).
دراین مرحله در صورتیکه نقاط حساس بدن زن که عبارتند از (کلیتوریس- پستانها – زیر بغل- باسن- لاله گوش – رانهای زن ) و در بعضیآمی افراد (پشت کمر، شانه ها، کف پا و…) توسط مرد تحریک شده باشد غدد آلت تناسلی زن شروع به ترشح کرده و جدار داخلی آلت تناسلی زن (فرج) را لیز کرده و زن را برای پذیرش آلت تناسلی مرد آماده میکنند.

وقتی بر اثر تحریک، خون در اندام جنسی جمع می شود کلیتوریس سفت می شود و در همان لحظه مهبل شروع به ترشح مقداری ماده لیز کننده می کند، همچنین سطح داخلی دیوار لوله واژن بر اثر نوعی فرآیند تعریق، با یک ماده لیز کننده پوشیده می شود. سیاهرگ مهبل گشادتر و پر از خون شده، رنگ مهبل تیره تر می شود. در همین زمان میزان ضربان نبض و فشار خون به طور قابل ملاحظه ای بالا می رود.

وقتی را که زوج ها برای پیش نوازی صرف می کنند، صرفا جنبه عاطفی ندارد. در بدن زنی که برای داشتن رابطه آماده می شود، تغییراتی صورت می گیرد که دخول را ساده تر می کند. علت این است که بدن زنان طوری طراحی شده که در هنگام دخول حداکثر آمادگی را برای باردار شدن فراهم کند، بنابراین وقتی که خانمی آمادگی لازم را بر اثر پیش نوازی پیدا می کند، رحمش به سمت بالا کشیده می شود و این کار به طول واژن اضافه می کند تا توانایی گنجایش آلت مردانه را داشته باشد در این حالت دیواره های واژن پر خون شده و مواد لغزنده ای را ترشح می کنند که دخول را آسانتر می کند. این دیواره ها بر اثر پیش نوازی مناسب از یکدیگر جدا شده و جای دادن آلت مردانه را در واژن ساده تر می کنند. بنابراین می بینیم که پیش نوازی خوشایند و به مقدار کافی تا چه حد می تواند در کیفیت رابطه هر دو طرف تاثیر داشته باشد.

پس برای به هیجان آوردن زن و آماده کردن او باید ابتدا او را مورد نوازش قرار داد. اندام او را ماساژ داد. پستانهایش را بخصوص نوک آنها را ماساژ داد و رانها و لاله گوشش تحریک شود، شانه ها و گردن و کمر زن را نوازش داده و ماساژ دهیم. گرفتن بوسه از صورت و لبان زن بسیار محرک است. نوازش کردن موهای زن در تحریک او مفید است.
اگر در هنگام نوازش یا ماساژ، زن یا مرد ابراز نارضایتی کردند یا نشانی از لذت در آنها پدیدار نشد، باید آن عمل را رها کرد.
نقاط حساس ذکر شده برای بدن زن، در خصوص آقایان نیز تا حدود زیادی صادق است، و خانم ها نیز میتوانند این اعمال را برای مرد انجام دهند.
توجه : درصورتی که مرد تمایل به ورود انگشت خود به داخل واژن داشته باشد باید حتما دستها با مایع ضدعفونی و شتشو داده شود، ناخن ها کاملا کوتاه باشد و از یک الی ۲ انگشت بیشتر استفاده نگردد.
استفاده از هیچ گونه وسیله دیگری برای تحریک جنسی زن، توصیه نمی گردد.
درصورت تمایل زن به تحریک آلت تناسلی مرد با دست یا قسمت های دیگر بدن باید به چند نکته توجه داشت : آلت تناسلی قبل از آمیز حتما تمیز شده باشد، از ماده های روان کننده مجاز استفاده شود، این عمل در حد امکان آرام صورت پذیرد تا آسیبی متوجه ساختار سفت شده آلت مرد نباشد.

ب : مرحله دوم، ورود آلت تناسلی

در این مرحله آلت تناسلی مرد به حالت نعوظ (راست شده) درآمده و آماده است تا داخل مهبل زن شود. و از طرفی بر اثر معاشقه و عشقبازی و نوازش، زن هم آماده شده تا آلت مرد را در داخل مهبل خود جای دهد. پس آلت مرد باید به آرامی داخل آلت تناسلی زن هدایت شود. این عمل باید خیلی آهسته و در کمال ظرافت انجام شود تا زن بخوبی بتواند همزمان با مرد لذت ببرد.

توجه داشته باشید که اولین بار ورود آلت تناسلی مرد به داخل واژن بسیار تاثیرگذار باشد، اگر با این عمل حس درد یا حس ناخوشایندی به زن داده شود، ممکن است از کیفیت رابطه تا پایان رابطه کاسته شود.
بعد از داخل شدن آلت تناسلی مرد به داخل آلت زن همراه با بوسه و نوازش باید تحریک نقاط حساس زن را که قبلآ ذکر کرده ایم ادامه داد. همچنین گفتن بعضی از جملات شیرین و عشقی در تحریک زن موثر است. بعد از داخل شدن آلت مرد به داخل آلت تناسلی زن غدد موجود در آلت تناسلی زن ترشحات فراوانی می کنند که عمل ورود و خروج آلت مرد را آسان می کنند. همچنین در این مرحله زن به تناوب و برعکس حرکات باسن مرد خود را حرکت می دهد و عضلات مهبل خود را منقبض و منبسط می کند. که اینکار سبب تشدید واکنشهای هیجانی شده و کمک می کند تا زن و مرد با هم به مرحله اوج لذت جنسی برسند.

بافت دیواره یک سوم خارجی واژن به علت پر خون شدن، متورم می شود که در نتیجه، موجب تنگی ورودی دهانه مهبل می گردد. به این مرحله سکوی ارگاسم می گویند. در این مرحله به نظر می رسد [کلیتوریس] در زیر یک کلاهک رفته یا به داخل کشیده می شود اما در حقیقت، کلیتوریس به عنوان یک گیرنده تحریکات، درجهت پاسخ به تحریک مستقیم نواحی مجاور کمک میکند. رحم، لوله رحم و تخمدان بزرگتر شده و تنفس، ضربان نبض و حرکات زن سریعتر می شود.

ج : مرحله تخلیه آب منی / ارگاسم

که مرد همراه با لرزش بدن و فشار دادن آلت خود به عمق مهبل زن ، مایع منی خود را درون آلت تناسلی زن میریزد. در هنگام ریختن مایع منی مرد درون آلت زن عضلات انتهای آلت مرد و نزدیک کیسه های منی مرتبآ منقبض و منبسط می شوند و مایع منی را با جهش، داخل آلت تناسلی زن میریزد و اوج لذت جنسی مرد فرا می رسد. در صورتیکه عمل جنسی درست انجام شده باشد زن نیز همزمان با مرد به اوج لذت جنسی می رسد. زنها برای بیان حالتی که در موقع رسیدن به اوج لذت جنسی به آنها دست میدهد جملات زیر را ذکر می کنند: (احساس خارش و مور مور شدن در تمام بدن – موجهای پیاپی که از هر جهت می آیند – مانند بالنی که داخل بدن منفجر میشود)

لوله واژن به طور ریتمیک شروع به منقبض شدن می کند. همچنین انقباض غیرارادی اسفنکتر مقعد نیز در این مرحله پیش میآید. تعداد نبض و میزان فشار خون بالا میرود. افزایش انقباض عضلات و مملو از خون شدن سیاهرگ موجب رسیدن به اوج لذت جنسی می شود. همچنین باید در نظر گرفت ارگاسم نمیتواند به زور صورت پذیرد، این بازتابها به طور طبیعی اتفاق می افتند.

آخرین مرحله خمودگی و سستی است که در این حالت زن و مردی که به اوج لذت جنسی رسیده باشند احساس رضایت می کنند که توام با یک نوع خستگی و رخوت است. عکس العملهایی که در هنگام انجام عمل جنسی و بعد از آن در زن و مرد بوجود می آیند عبارتند از: بالا رفتن فشار خون – افزایش ضربان قلب – گشاد شدن رگها و افزایش گردش خون و در نتیجه قرمز شدن چهره و بدن – کاهش ادراک حواس پنجگانه – افزایش ترشحات بزاق و بینی و اشک و غدد تناسلی – گشاد شدن مردمک چشم – راست شدن موهای بدن، باز و بست کردن دهان، و بیان صداهای غیر عادی است.

اوج لذت جنسی در زن دیرتر از مرد دست میدهد واین مدت از ۴ تا ۱۰ دقیقه است.بهمین دلیل تحریک نقاط حساس زن قبل از ورود آلت تناسلی مرد درون آلت تناسلی زن لازم است. اوج لذت جنسی در زن عمیقتر و توام با احساس آرامش بیشتری است و گاهی ممکن است در اثر همین سستی و رضایت عضلات مضیقه شل شده و چند قطره ادرار خارج شود.

مدت رسیدن به اوج لذت جنسی در مردها از ۲ الی ۴ دقیقه است. تعداد و دفعات عمل جنسی در طول مدت ازدواج در مرد کم می شود ولی بهمین نسبت میل به نزدیکی و انجام عمل جنسی برای رسیدن به اوج لذت جنسی در زنها زیاد می شود.
پس لازم است زن و مرد با هم صحبتی، مطالعه و دانش کافی، اعمالی را انجام دهند تا در طول مدت رابطه، از کیفیت رابطه کاسته نشود.
توجه : مرد یا زن، به هیچ وجه نباید مانع از خروج مایع منی شوند، این عمل می تواند به پروستات آسیب وارد نماید.
بهتر است در هنگام نزدیکی از محصولات پیشگیری از بارداری استفاده شود تا استرس ناشی از بارداری، از کیفیت رابطه در حین نزدیکی کم نکند.

د : آرامش

در این مرحله، احتقان یک سوم خارجی واژن و احتقان عروقی تغییر کرده و از بین می رود. ضربان نبض کاهش یافته و بافتها از تورم خارج می شوند.رنگ تیره واژن به رنگ اولیه باز گشته و اندامهای جنسی به حالت طبیعی اولیه خود بر می گردند. بدن آرام و سست شده و گاهی عرق می کند. قابل ذکر است در پاسخ فیزیولوژیکی زن به تحریکات جنسی، اعضاء غیر تناسلی بدن نیز واکنشهایی دارند از جمله: تغییراتی در پستان، در بعضی موارد احساس اجبار در دفع ادرار در طول آمیزش یا پس از آن، افزایش فشار خون، افزایش ضربان قلب، افزایش تعداد دم و بازدم و نفسهای عمیق، تعریق ( این واکنش در افراد متفاوت است، در مرحله رسیدن به آرامش بعضی احساس گرمای شدید می کنند و بعضی احساس سرما. در بسیاری موارد در قسمتهای مختلف بدن قطرات عرق جاری می شود.)

در طول مدت رابطه باید دمای اتاق مناسب باشد، تا حد امکان حرف کم باشد و از موزیک بی کلام استفاده شود، فضای اتاق باید عطراگین باشد و محل آمیزش تمیز و آرامش بخش باشد. محیط های استرس زا، پر سر و صدا، پرنور و نا امن به مرور از کیفیت رابطه خواهد کاست.

آقایان بعد از رابطه به دلیل افت فشار و پایین آمدن ضربان قلب تمایل به بی تحرکی دارن در این حین کمتر صحبت می کنند، این امر دلیل بر بی میلی مرد نسبت به زن نیست و زن نباید حساسیت زیادی از خود نشان دهد. همچنین مرد ها بعد از هر بار ارضا شدن دیگر آمادگی آمیزش مجدد را ندارند و در صورت تمایل، پس از گذشت ۳۰ دقیقه تا یک ساعت می توانند آمادگی لازم را مجددا به دست آورند. این در حالیست که خانم ها بعد از هر بار عمل آمیزش و میتوانند بلافاصله این عمل را تکرار نمایند (البته نه در همه موارد).
بهترین حالت بعد از عمل آمیزش، هم آغوش بدن، کمتر صحبت کردن و نوازش های آرام است.
مرد و زن بهتر است با بیان جملاتی مانند : ممنونم از اینکه در زندگی من حضور داری، ممنون بابت این شب زیبا، تو بهترین مرد یا زنی هستی که من میتونم تصور کنم و… حس رضایت خود را به یکدیگر انتقال دهند.
دوش گرفتن بعد از نزدیکی و خوردن نوشیدنی های شیرین می تواند بسیار مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هفت =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.