سوالاتی که زنان خجالت می کشند بپرسند

سوالاتی که زنان خجالت می‌کشند بپرسند!

شاید شما هم بارها پیش پزشک زنان رفته باشید اما آخر سر بدون آنکه سوالاتی که در ذهنتان بود را بپرسید، از مطب بیرون آمده باشید، سوالاتی که قالبا جزء سوالات متداول جنسی می باشند.

این مقاله به قلم دکتر فاطمه مافی ( و ویرایش مجدد وبسایت تخصصی کاندومک) می باشد. امید است تا بتوانیم به بخش کوچکی از سوالات شما مراجعین محترم پاسخ دهیم:

خانم‌های بسیاری سوالات فراوانی در رابطه با دستگاه تناسلی خود دارند که قصد داریم در اینجا به برخی از آنها بپردازیم.

چرا ترشحات واژن گاهی بدبو می‌شود؟

بدبو شدن ترشحات واژن به دلیل قارچی شدن محیط داخل واژن است. عوامل فراوانی می‌توانند سبب رشد قارچ‌ها در واژن شوند که به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

الف : پوشیدن لباس‌های زیر تنگ یا پلاستیکی که از عبور هوا جلوگیری ‌کند می تواند سبب رشد قارچها در واژن شود.

ب : استفاده از ژل یا صابون واژینال که سبب به هم ریختن ph محیط شود.

ج : مشکلات هورمونی در دوران قاعدگی، بارداری یا یائسگی

د : برخی بیماری‌ها نظیر دیابت یا مصرف برخی داروها مثل آنتی‌بیوتیک‌ها.

بهترین کار برای پیشگیری از قارچی شدن واژن تعویض مرتب لباس‌های زیر و نوار بهداشتی در دوران سیکل ماهانه است. همچنین به هنگام آمیزش جنسی بهتر است کاندوم ضد قارچ و کاندوم ضد باکتری استفاده شود.

سوالات متداول جنسی :

آیا شستن واژن پس از برقراری رابطه جنسی لازم است؟

برای پیشگیری از بروز عفونت‌های ادراری توصیه می‌شود پس از اتمام رابطه جنسی خانم‌ها نیز توالت بروند و از صابون ملایم یا ژل مخصوص شستشو استفاده کنند. شستن داخل واژن بی‌فایده است و توصیه نمی‌شود.

همچنین بهتر است هم اقا و هم خانم قبل از رابطه جنسی نیز دست ها و ناحیه تناسلی خود را با اب و صابون ملایم شستشو دهند. خانم هایی که به رابطه با انگشت علاقه دارند بهتر است از کوتاه بودن ناخن های شریک جنسیشان و شستشوی کامل دستها مطمعن شوند.

چرا برخی خانم‌ها در حین رابطه جنسی درد دارند؟

دلیل درد طی رابطه جنسی، یا خشکی واژن است یا عفونت واژن. که در صورت اول مشکل به کمک استفاده از ژل روان کننده حل می‌شود و در مورد دوم باید به متخصص زنان مراجعه کرد.یکی دیگر از دلایل درد که البته بسیار نادر است یک نوع ناراحتی روانی به نام واژینیسموس است که در آن فرد از خود، بدن و جنس‌اش ناراحت و ناراضی است.

در ۵ تا ۱۰ درصد زنان نیز آندرومتریوز یا مشکلات رحمی دلیل دردهای عمیق است که به هر حال باید برای درمان آن به پزشک زنان مراجعه کرد.

سوالات متداول جنسی:

آیا زایمان واژن را خراب می‌کند؟

زایمان ممکن است کمی به فرج به دلیل برشی که حین زایمان در اپیزیوتومی داده می‌شود، آسیب برساند. به محض اتمام زایمان، ماهیچه‌ها و بافت‌های رحم و واژن مجددا جمع می‌شوند البته همه چیز به نوع بافت و سن مادر بستگی دارد. خانم هایی که خیلی حساس هستند می توانند با یک عمل کوچک مجددا مشکل را برطرف نمایند. اما نیازی به این کار نیست.

آیا امکان دارد به سرطان واژن دچار شویم؟

بله. اما این نوع سرطان بسیار نادر است در عوض سرطان دهانه رحم بسیار شایع است به همین دلیل توصیه می‌شود برای کاهش احتمال ابتلا تمام خانم‌ها از ۲۰ سالگی و قبل از ۲۳ سالگی واکسن پاپیلوما ویروس انسانی را بزنند و به طور مرتب برای معاینه پیش پزشک زنان بروند.

سوالات متداول جنسی :

افتادگی رحم یعنی چه؟

گاهی اوقات به دلیل مشکلاتی که برای ماهیچه‌ها و رباط‌های پرینه به وجود می‌آید رحم، مثانه و رکتوم دچار افتادگی می‌شوند. تقریبا ۱۵ درصد زنان با این مشکل روبه‌رویند و اکثرا نیز در سن یائسگی به آن دچار می‌شوند. بارداری، زایمان طولانی و سخت، درشتی نوزاد و دوقلوزایی از جمله دلایل افتادگی رحم است اما این ناراحتی گاهی در زنان که وزن نرمال دارند تنها یک بار زاییده‌اند هم دیده می‌شود. در واقع جنس بافت‌ها در این میان بسیار مهم است. در صورتی که خانم مبتلا در حین رابطه جنسی احساس ناراحتی کند یا خود بخواهد، به کمک عمل جراحی می‌توان مشکل را برطرف کرد.

 

آیا استفاده از کاندوم ضرر دارد و باعث خشکی واژن می شود ؟

استفاده از کاندوم هیچ ضرری ندارد همچنین استفاده از این نوع روش پیشگیری مفید هم هست، البته این امر نیز مشاهده شده که استفاده بلند مدت از کاندوم باعث خشکی واژن شده است، که البته با وجود مواد روان کننده در کاندوم ها این مشکل چندان حس نمی شود. توصیه می شود پس از استفاده مداوم از کاندوم گاهی روش های دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 

آیا ریخت منی روی قسمت بیرونی واژن باعث بارداری می شود ؟

بله، احتمال باردار شدن در این حالت بسیار بسیار کم می باشد اما در واژن هایی که محیط آن برای حرکت سریع اسپرم ها در دوره تخمک گذاری خانم ها بسیار مناسب است احتمال رسیدن اسپرم به تخمک وجود دارد.

سوالات متداول جنسی :

آیا خوردن آب منی مفید است ؟

خیر، نه تنها خوردن منی مفید نیست بلکه موجبات انتقال انواع بیماری ها را در صورت داشتن شریک جنسی متفاوت فراهم می شود.

سوالات متداول جنسی :

آیا ریختن منی داخل مقعد باعث بزرگ شدن باسن می شود ؟

خیر، این یک باور غلط می باشد و هیچ تاثیری در بزرگ شدن باسن ندارد.

سوالات متداول جنسی :

آیا ماساژ دادن سینه ها باعث خوش فرم شدن آنها می شود ؟

ماساژ دادن سینه ها اگر به صورت صحیح و ملایم باشد به دلیل تقویت جریان خون در مویرگ های پوستی و زیر پوستی و ایجاد تحریکات در قده های داخل سینه در خوش فرم شدن سینه ها بی تاثیر نیست.

 

آیا ارتباط جنسی داخل حمام یا وان پر از آب به دلیل ورود آب به واژن خطرناک است ؟

اگر از بهداشت سطوح مختلف حمام و وان مطمعن هستید و آبی که استفاده می کنید آب سالم و تصفیه شده است مشکلی ایجاد نمی کند اما توصیه هم نمی شود.

 

آیا خوردن و مکیدن بیضه مرد مشکلی برای او ایجاد نمی کند ؟

بیضه های یک مرد یکی از حساس ترین نقاط بدن او به شمار می آید، تحریک بیضه ها به خودی خود هیچ مشکلی ندارد (درصورت رعایت بهداشت) اما باید مراقب بود فشار زیادی به آنها وارد نشود.

سوالات متداول جنسی :

درصورتی که دو زن با یک مرد در آن واحد در ارتباط باشند آیا دخول آلت تناسلی پس از خارج شدن از واژن شخص دیگر به واژن مشکل زا می شود ؟

بله، این عمل بسیار خطرناک می باشد و موجبات انتقال انواع بیماری های خطرناک را فراهم می کند حتی اگر از سلامت آن فرد اطمینان خاطر داشته باشد.

 

آیا نگاه کردن به فیلم پورن برای تحریک بیشتر در هنگام رابطه جنسی خوب است ؟

خیر، به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا به مرور زمان ذهن بازیگران فیلم پورن را با شریک جنسی جانمایی می کند و به مرور جذابیت جنسی شریک جنسی از بین می رود.

 

آیا ارضا کردن مرد با دست اشکالی ندارد یا همان استمناع قلمداد می شود ؟

این نوع تحریک مشکل خاصی ندارد اما باید متوجه این مهم باشید که در هنگام خروج منی از آلت باید آلت را ازادتر بگیرید تا مایع منی به داخل پروستات برنگردد و باعث ایجاد مشکل در درازمدت نشود.

سوالات متداول جنسی :

با دخول ارضا نمی شوم آیا مشکل از من است یا شریک جنسی ؟

مشکل از هیچ کدام از طرفین می تواند نشود، بیشتر خانم ها از این راه به ارگاسم نمی رسند، شما می توانید با آموزش صحیح و پیاده سازی تمام مراحل یک امیزش موفق به ارگاسم کامل برسید.

 

مقاربت از راه دهان آیا خطرناک است؟

مطالعات انجام شده حاکی از آن است که رابطه جنسی دهانی کاملا بی خطر نیست، هم برای فاعل و هم برای مفعول امکان انتقال STD وجود دارد. اما بیشتر این مورد مربوط به کسانی می شود که شریک های جنسی مختلفی دارند یا اینکه همان یک شریک جنسی بهداشت روزانه اش را رعایت نمی کند. این مسئله مختص خانم ها نیست و اقایانی هم که با دهان خود به شریک جنسیشان مقاربت دهانی می دهند در معرض این خطرات قرار می گیرند.

STD = Sexually Transmitted Diseases  بیماریهای جنسی سرایتی

سوالات متداول جنسی :

چه بیماریهای جنسی (STD) از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل می شود؟

شایعترین بیماری جنسی منتقله از طریق رابطه جنسی دهانی، هرپس است (Herpes Simplex Virus = HSV)

هرپس دو نوع کلی دارد:

HSV-1 که منجر به دانه هایی در اطراف دهان می شود (تاول تبخالی) درحالیکه HSV-2 منجر به زخمهای تناسلی می گردد

  • HPV که مخفف Human Papilloma Virus است هم ممکن است از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل شود و منجر به زگیلهایی در اطراف و یا داخل دهان گردد.

مشخص شده است که گنوره (Gonorrhea) هم می تواند از فرد آلوده در طی رابطه جنسی دهانی به فرد مقابل منتقل گردد و سپس عفونت از گلوی آن فرد به ناحیه تناسلی افراد بعدی منتقل شود. بدن بطور طبیعی در طی ۳ ماه میتواند باکتریهای گنوره در گلو را از بین ببرد ولی عفونت ناحیه تناسلی نیاز به درمان آنتی بیوتیکی دارد.

امکان انتقال کلامیدیا (Chlamydia) هم از طریق رابطه جنسی دهانی وجود دارد، اگرچه کمتر رخ میدهد. کلامیدیا و گنوره منجر به زخم گلو می شوند (Sore throat). خیلی از افراد ممکن است آلوده به این میکروب باشند ولی بدون علامت بوده و از آن آگاه نباشند.

سیفلیس (Syphilis) هم در شرایط خاص امکان انتقال در طی رابطه جنسی دهانی را دارد و آن هم در صورتی است که دهان در تماس با زخم باز یا راش پوستی عفونی قرار گیرد.

احتمال انتقال عفونتهای دستگاه گوارشی و انگلها هم درصورت تماس دهان با مقعد وجود دارد.

هپاتیت A ویروسی است که در مدفوع فرد آلوده وجود دارد و در طی تماس دهانی-مقعدی امکان انتقال دارد.

هپاتیت B بطور کلی در خون است و تنها درصورتیکه در تماس رابطه جنسی دهانی ، خونی وجود داشته باشد منتقل می شود.

 

آیا HIV از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل میگردد؟

انتقال HIV در طی رابطه جنسی دهانی برای هر دو فرد فاعل و مفعول با احتمال کم (Small risk) وجود دارد.احتمال انتقال از فرد مفعول HIV مثبت به فاعل سالم در صورتی امکانپذیر است که فاعل در تماس با ترشحات جنسی (مایع منی یا ترشحات واژن) یا خون (خون عادت ماهانه یا زخمی در ناحیه تناسلی یا مقعدی) مفعول به بریدگی-زخم یا جراحت یا منطقه ملتهبی در دهان یا گلوی فرد فاعل برسد.

پوشش دهان و گلو در برابر عفونتهای ویروسی همانند HIV بسیار مقاوم است و اگر فرد سالم باشد امکان انتقال محتمل نیست.

بعلاوه امکان انتقال از مفعول HIV مثبت به فاعل سالم، در طی رابطه جنسی دهانی، خیلی کم است دلیل آن هم این است که میزان HIV موجود در بزاق دهان بسیار بسیار کم است و به اندازه ای نیست که منجر به آلودگی فرد مقابل گردد. تنها خطر در این حالت ممکن است بخاطر وجود زخم خونریزی دهنده یا لثه خونریزی دهنده در فرد HIV مثبت باشد که خون را به مخاط دستگاه تناسلی یا مقعدی و یا زخم و جراحتی که ممکن است فرد سالم مقابل داشته باشد، منتقل کند (هپاتیت C هم از این طریق منتقل می گردد.

ریسک انتقال HIV از فرد آلوده از طریق رابطه جنسی دهانی بسیار کمتر از ریسک آن در طی Anal یا Vaginal است.

تعیین دقیق میزان ریسک انتقال HIV در نتیجه رابطه جنسی دهانی بسیار مشکل است چراکه اکثر افرادی که رابطه جنسی دارند تنها منحصر به رابطه جنسی دهانی نمی شود و فرمهای دیگر رابطه جنسی (آنال یا واژینال) را هم شامل می شود بنابراین تعیین اینکه انتقال HIV از طریق رابطه جنسی دهانی بوده یا فرمهای دیگر رابطه جنسی، بسیار مشکل است.

نهایتا اینکه عوامل متعددی ریسک انتقال HIV از طریق رابطه جنسی دهانی را افزایش می دهند من جمله زخمها و جراحات دهانی- خونریزی لثه-زخمهای تناسلی- سوراخ کردن دهان (oral piercing) و حضور همزمان دیگر بیماریهای جنسی.

 

خطر انتقال ویروس در تماس دهانی با پنیس (آلت تناسلی مردانه)

خطر بالقوه: در تماس دهانی با آلت مردانه به شکل نظری خطر انتقال برای شریکی که تماس دهانی را انجام می دهد (کسی که آلت را با دهان خود تحریک می کند) وجود دارد. بدلیل اینکه آلودگی از طریق ترشحات پیش ازمنی و منی به دهان راه پیدا می کند.

برای شخصی که آلت وی بوسیله دهان شریک جنسی اش تحریک می شود نیز، از نظر نظری خطر انتقال آلودگی وجود دارد به دلیل آن که آلودگی مستقیماً از ترشحات دهان بوسیله خراش، بریدگی روی پنیس و همچنین از طریق منی با خون تماس پیدا می کند.

خطر مستند:

البته میزان خطر به مراتب بسیار کمتر از خطر تماس جنسی مقعدی و واژینال است.ضمناً ویروس اچ. آی. وی. می تواند به شخص دریافت کننده انتقال پیدا کند حتی در مواقعی که انزال صورت نگرفته و مایع منی خارج نشده باشد.

خطر انتقال ویروس در تماس دهانی با واژن (عضو جنسی زنانه)

خطر بالقوه:

در تماس دهانی با عضو جنسی زنانه به شکل نظری خطر انتقال برای شریکی که تماس دهانی را انجام می دهد (کسی که واژن را با دهان خود تحریک می کند) وجود دارد. بدلیل اینکه مایعات مهبلی آلوده و خون واژن آلوده می تواند به داخل دهان راه پیدا می کند. (این مسئله محدود به خون دوران قاعدگی نمی شود.

برای خانمی که عضو جنسی وی بوسیله دهان شریک جنسی اش تحریک می شود نیز،  خطر انتقال آلودگی وجود دارد، اگر ویروس و یا خون آلوده ازمایعات دهان و به واژن و زخم های مهبلی و یا دیواره واژن تماس پیدا کند.

خطر مستند:

میزان خطر انتقال اچ. آی. وی. در این مورد نیز به مراتب بسیار کمتر از خطر انتقال ویروس از طریق تماس جنسی مقعدی و واژینال است. در هر صورت در چندین مورد گزارش شده از انتقال ویروس ازطریق دهان، بیشتر تماس دهانی با واژینال گزارش شده است.

 

خطر انتقال ویروس در تماس دهانی با مقعد

خطر بالقوه:

در تحریک دهانی مقعد نیز به شکل نظری خطر انتقال برای شریکی که تماس دهانی را انجام می دهد (کسی که مقعد را با دهان خود تحریک می کند) وجود دارد. بدلیل اینکه این عضو در معرض خون آلوده قرار دارد که از ضایعات، ترشحات و خونی که بر اثر برش، زخم و یا خراش در اطراف مقعد پدید می آید به داخل دهان راه پیدا می کند.

برای شریک جنسی که مقعد وی بوسیله دهان دیگری تحریک می شود نیز، خطر انتقال آلودگی وجود دارد، اگر ویروس و یا خون آلوده ازمایعات دهان و با مقعد تماس پیدا کند.

خطر مستند:

مواردی مستدل ومستند از انتقال بوسیله تماس دهانی با مقعد ثبت شده است.

آیا رابطه جنسی از طریق مقعد مشکل ایجاد می کند ؟ و اگر مشکل فقط برای مرد آن هم به خاطر آلودگی داخل مقعد است ایا با استفاده از کاندوم آنتی باکتریال مشکل را برطرف می کند ؟

رابطه مقعدی از نظر پزشکی کاملا رد شده است، زیرا نه تنها مرد بلکه زن هم در معرض خطرات بسیاری قرار می گیرد. اکثر آقایان بر این باورند که رابطه جنسی از طریق مقعد به دلیل عدم وجود احتمال بارداری راه مطمعنی است برای ایجاد رابطه جنسی بدون کاندوم. اما این مسئله بسیار مهم در نظر گرفته نمی شود که میلیون ها باکتری بسیار خطرناک در مقعد می توانند از طریق مجاری ادرار خود را به محیط داخلی دستگاه تناسلی برسانند و در آنجا شروع به رشد و ایجاد مشکل کنند. در موارد دیگر انتقال بیماری هایی نظیر ایدز، سوزاک، سفلیس، انواع هپاتیت و… از این راه حتی با کاندوم بسیار محتمل است زیرا پس از خروج الت از مقعد برای درآوردن کاندوم از روی آلت باید از دست استفاده کرد و باز هم باکتری های روی کاندوم به آلت انتقال پیدا می کنند. از طرفی برای خانم های مشکلات بیشتری پدید می اید به این دلیل که با ورود مکرر آلت به مقعد بعد از مدتی عضلات مقعد ضعیف شده و بعد از گذشت چند سال جلوگیری از خروج مدفوع به صورت ارادی امکان پذیر نمی باشد. و فرد به بی اختیاری کنترل مدفوع دچار می شود.

همچنین در صورتی که مرد بعد از ارتباط مقعدی بلافاصله رابطه وازینال را شروع کند تمام باکتری ها و ویروس ها از مقعد به واژن انتقال داده می شود.

منبع وبسایت تخصصی کاندومک

مقالات مفید که خواندنشان توصیه می شود :

عفونت ادراری بانوان، دلایل – درمان

دلایل و درمان خانگی جوش واژن

سوالات زناشویی سوالات متداول جنسی مشکلات جنسی سوالات خجالت آور

 

 

محصولات کاندومک

ارسال شده در . نشانه گذاری پیوند.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کاندوم روان کننده واژن انجل 3عددی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هشت =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.