رابطه مقعدی

رابطه جنسی مقعدی و سوالات متداول

رابطه جنسی مقعدی که اغلب به سادگی به عنوان آنال اشاره می شود، فعالیت جنسی است که شامل قرار دادن آلت تناسلی به داخل مقعد است. افراد ممکن است رابطه مقعدی انجام دهند، که دارای خطرات بهداشتی است، زیرا مقعد پر از پایانه های عصبی است، که آن را بسیار حساس می کند. برای برخی از دریافت کنندگان رابطه جنسی مقعدی، مقعد می تواند یک ناحیه تحریک آمیز باشد که به تحریک جنسی پاسخ می دهد. برای شریکی که این عمل را انجام می دهد ممکن است انقباض خفیف و ملایمی در اطراف آلت تناسلی را فراهم کند. در حالی که برخی افراد رابطه جنسی مقعدی را لذت بخش می بینند، این عمل ناخوشایند است و نیاز به اقدامات احتیاطی ویژه دارد. حدود ۹۰% از مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند و ۵ تا ۱۰٪ از زنان فعال در رابطه جنسی مقاربت مقعدی را انجام می دهند.

رابطه جنسی مقعدی از دیدگاه برخی نیز رابطه خوبیست، افرادی با آلت تناسلی کوچک، خانم هایی با واژن هایی متفاوت، افراد همجنسگرا و… که تمامی این افراد در صورت علاقه به برقراری چنین روابطی باید ابتدا هر دو طرف به پزشک مراجعه نمایند. در ادامه به برخی از مشکلاتی که این نوع رابطه می تواند برای افراد ایجاد کند اشاره می کنیم و در صورت امکان راهکار هایی نیز ارائه می دهیم.

آیا رابطه جنسی مقعدی امن است؟

تعدادی از خطرات بهداشتی در رابطه با رابطه جنسی مقعدی وجود دارد و مقاربت مقعدی دارای بیشترین خطر فعالیت جنسی به دلایل مختلف از جمله موارد زیر است:

  • مقعد فاقد روانکاری طبیعی است که واژن دارد. نفوذ می تواند بافت داخل مقعد را تجزیه کند، اجازه می دهد باکتری ها و ویروس ها وارد جریان خون شوند. این می تواند منجر به گسترش عفونت های منتقله از طریق رابطه جنسی مانند ایدز شود. مطالعات نشان داده اند که قرار گرفتن در معرض اچ آی وی از طریق رابطه مقعدی ۳۰ برابر بیشتر از رابطه واژینال است. قرار گرفتن در معرض ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) نیز ممکن است به ایجاد زگیل های مقعد و سرطان مقعد منجر شود. استفاده از ژل روان کننده  و کاندوم روان کننده می تواند به برخی کمک کند، اما به طور کامل از پارگی بافت های ریز جلوگیری نمی کند. استفاده از ژل روان کننده تنها وظیفه روانکاری را به عهده می گیرد و شمارا در مقابل بیماری محافظت نمی کند، اما استفاده از کاندوم روان کننده هم می تواند وظیفه روان کاری را به عهده بگیرد هم شما و طرف مقابلتان را از بیماری محافظت کنند. تنها راه جلوگیری از بیماری در رابطه مقعدی استفاده از کاندوم است، به شرط آن که بعد از رابطه مقعدی، رابطه واژینال یا رابطه دهانی را آغاز نکنید و حتما قبل از آن آلت تناسلی را با آب و صابون شستشو دهید، حتی اگر کاندوم را خارج کرده باشید. بهتر است از کاندوم ضد قارچ یا کاندوم آنتی باکتری یا کاندومی که هردوی این خصوصیات را بعلاوه روان کنندگی داشته باشد استفاده کنید ( کاندوم ضدقارچ و آنتی باکتریال روان کننده )
  • بافت داخل مقعد به اندازه پوست خارج از مقعد محافظت نشده است. بافت خارجی مقعد دارای لایه هایی از سلول های مرده است که به عنوان مانع محافظت در برابر عفونت عمل می کنند. بافت داخل مقعد این حفاظت طبیعی را ندارد، که باعث می شود آن را در برابر پاره شدن و گسترش عفونت آسیب پذیر سازد.
  • مقعد برای نگهداری مدفوع طراحی شده است. مقعد با یک عضله حلقوی احاطه شده است، که اسفنکتر مقعد نامیده می شود، که بعد از اینکه مدفوع دفع می شود، تنگ تر می شود. هنگامی که عضله تنگ است، نفوذ مقعدی می تواند دردناک و دشوار باشد. رابطه جنسی مقعدی مکرر ممکن است منجر به تضعیف اسفنکتر مقعدی شود، و ممکن است در نگه داشتن مدفوع تا زمانی که بتوانید به توالت برسید مشکل ایجاد کند. با این حال، تمرینات کگل برای تقویت اسفنکتر ممکن است به جلوگیری از این مشکل و یا اصلاح آن کمک کند.
  • مقعد پر از باکتری است. حتی اگر هر دو شریک هیچ عفونت یا بیماری منتقل شده از راه رابطه جنسی را ندارند، باکتری ها در مقعد می توانند به طور بالقوه شریک دیگر را آلوده کنند. داشتن رابطه جنسی واژینال پس از رابطه جنسی مقعدی می تواند منجر به عفونت واژن و عفونت دستگاه ادراری شود.

رابطه جنسی مقعدی می تواند خطرات دیگری نیز داشته باشد. تماس دهانی با مقعد می تواند هر دو طرف را در خطر ابتلا به هپاتیت، هرپس، HPV و دیگر عفونت ها قرار دهد. برای زوجین در صورتی که اسپرم در نزدیکی دهانه واژن قرار گیرد حاملگی می تواند رخ دهد.

  • اگر چه آسیب جدی از رابطه جنسی مقعدی معمول نیست، اما می تواند رخ دهد. خونریزی پس از رابطه جنسی مقعدی ممکن است به علت هموروئید یا پارگی و یا چیزی جدی تر از قبیل وجود سوراخ در روده بزرگ باشد. این یک مشکل خطرناک است که نیازمند توجه فوری پزشکی است. درمان شامل بستری در بیمارستان، جراحی و آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عفونت است.

جلوگیری از مشکلات رابطه جنسی مقعدی

تنها راه از بین بردن خطرات رابطه جنسی مقعدی این است که از داشتن رابطه جنسی مقعدی کاملا اجتناب کنید. اگر شما مشتاق به داشتن رابطه جنسی مقعدی هستید، همیشه از کاندوم برای محافظت در برابر گسترش عفونت ها و بیماری ها استفاده کنید. در زیر نکات مهم برای افزایش ایمنی رابطه جنسی مقعدی آورده شده است:

  • قبل از قرار دادن آلت تناسلی به داخل دهان یا واژن، بعد از رابطه جنسی مقعدی مطمئن شوید که از یک کاندوم جدید استفاده می کنید و از مقدار زیادی روان کننده برای کاهش خطر پارگی بافت ها استفاده کنید. در صورت استفاده از کاندوم لاتکس، همیشه از روان کننده های بر پایه آب استفاده کنید. ژل روان کننده پایه آب به دلیل بی نیاز بودن از شستشو و کمتر بودن مواد شیمیایی مناسب تر است.
  • قبل از فرو کردن آلت تناسلی تان، برای کاهش خطر پارگی، آرام باشید. گرفتن دوش آب گرم قبل از رابطه جنسی مقعدی و یا دراز کشیدن بر روی شکمتان ممکن است فرو رفتن آلت را آسان تر کند.
  • اگر رابطه جنسی مقعدی دردناک است آن را متوقف کنید، وقتی شریک جنسیتان می گوید درد دارد صرفا به این خاطر نیست که او نمیخواهد شما با او این رابطه را داشته باشید، بلکه این درد ممکن است ناشی از پارگی خفیف بدون خونریزی باشد که او را متوجه مشکلات بسیار زیادی می کند. اما شما هیچ گاه متوجه نخواهید شد، چون علاعمی مثل قرمزی یا خون مشاهده نمی کنید.
  • اگر بعد از رابطه جنسی مقعدی خونریزی داشتید یا متوجه زخم یا برآمدگی اطراف مقعد یا خروج ترشحات از آن شدید در اسرع وقت با پزشک خود مشورت کنید.

سوالات متداول در رابطه مقعدی :

آیا رابطه جنسی مقعدی باعث بی اختیاری مدفوع می شود؟

من می خواهم با شریکم یک بار در ماه رابطه جنسی مقعدی داشته باشم، او نمی خواهد این کار را انجام دهد چون فکر می کند این کار می تواند بی اختیاری ایجاد کند. آیا او درست می گوید؟

پاسخرابطه جنسی مقعدی در میان زوجین در اوایل قرن ۲۱ بسیار رایج شده است. اما اغلب اوقات این مرد است که علاقه مند به انجام آن است و زن واقعا مشتاق نیست. لطفا توجه داشته باشید که این کار برای زن بسیار دشوار و دردناک است، مخصوصا در اولین روزهایی که او به آن عادت نکرده است. مقاربت منظم مقعدی باعث می شود که شکاف بیشتری در دهانه مقعد ایجاد شود. این تغییر به وضوح در هر کسی (مرد یا زن) که رابطه مکرر مقعدی داشته باشد قابل مشاهده است. این امر می تواند روده های یک فرد را بی اختیار کند به خصوص در روز هایی که حرکات روده شل هستند به بی اختیاری مدفوع منجر شود، رابطه مقعدی چه یک بار در ماه چه هر هفته تفاوتی ندارد. آسیب آن بلند مدت است.

به نظر من سوال واقعی این است که آیا شریک شما واقعا مقاربت مقعدی را می خواهد؟

تنها یک درصد از خانم ها ممکن است به دلایل مختلف (جلب رضایت همسر، بیماری جنسی واژن، اختلال روانی، اختلال هورمنی و…) به رابطه مقعدی علاقه نشان دهند، اما بسیاری از زن ها  فقط آن را خشن و دردناک می بینند.

رابطه جنسی مقعدی می تواند خطرات دیگری نیز داشته باشد. تماس دهانی با مقعد می تواند هر دو طرف را در خطر ابتلا به هپاتیت، هرپس، HPV و دیگر عفونت ها قرار دهد. برای زوجین در صورتی که اسپرم در نزدیکی دهانه واژن قرار گیرد حاملگی می تواند رخ دهد.

من رابطه را از جلو (واژن) انجام می دهم، اما به خاطر ترس از بارداری آب خود را درون مقعد تخلیه می کنم، آیا این کار مشکلی دارد ؟

خطر رابطه مقعدی به کوتاه یا بلند بودن رابطه نیست، در حالت کلی این ورود آلت تناسلی مردانه به داخل مقعد است که ضرر دارد، چه یک لحظه چه طولانی مدت. هنگامی که شما منی را داخل مقعد رها می کنید، میلیون ها میکرب و باکتری متقابلا از مجاری ادرار وارد آلت تناسلی می شوند و در لوله های پروستات، بیضه و.. شروع به تکثیر شدن می کنند.

 

آلت من کوتاه است و احساس می کنم همسرم از جلو لذت نمی برد، آیا رابطه مقعدی بهتر نیست ؟

تمامی گیرنده های جنسی زن در واژن او قرار دارد، اگر یک زن از طریق واژن لذت نبرد از طریق مقعد به طور یقین لذتی نخواهد برد، بهتر است به جای این که رابطه مقعدی را انتخاب کنید، او را از طریق کلیتوریس و… به ارگاسم برسانید و سپس خود شما از طریق دخول واژینال ارضا شوید.

من همجنسگرا هستم و از رابطه جنسی واژینال با خانم ها متنفرم، اما به دلایل اجتماعی مجبور شدم ازدواج کنم و با همجنسگرایان مرد نمی توانم رابطه داشته باشم، آیا مشکلی ندارد رابطه جنسی مقعدی با همسرم داشته باشم ؟

در این خصوص باید با روان درمانگر صحبت کنید، اما این کار برای همسر شما مشکلات جدی به همراه خواهد داشت، بخصوص اگر قبل از این با همجنسان خود رابطه داشته اید. چون ویروس ها و باکتری های متعددی با هر رابطه جنسی با افراد مختلف در شما باقی می مانند.

من یک دختر همجنسگرا هستم، و با دختری همسن و سال خودم رابطه جنسی دارم اما به دلیل وجود پرده بکارت علاوه بر این که با کلیتوریس یکدیگر را تحریک میکنیم به وسیله انگشت داخل مقعد هم تحریک می کنیم، قطر انگشت از آلت مردانه خیلی کوچکتر است، آیا باز هم مشکل به وجود می آید ؟

این واژن است که برای رابطه جنسی و حرکات مختلف طراحی شده است، اما مقعد معمولا در طول زندگی حرکت خاصی را نباید تجربه کند، انگشت به دلیل وجود ناخن، و همچنین استخان سفت و حرکات بالا و پایینی که دارد ممکن است باعث اسیب شود. همچنین فردی که با انگشت این کار را انجام می دهد باید بلافاصله دست های خود را بخصوص زیر ناخن ها را با اب و مایع ضدعفونی کننده به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه استریل نماید.

 

آیا شستن داخل مقعد ( دوش مقعدی ) به داشتن رابطه امن کمک می کند ؟

خیر، همچنین این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود، شما به همراه شستشو دو عمل دیگر ناخواسته انجام می دهید، اول : ورود میلیون ها باکتری دیگر موجود در شیلنگ یا هر وسیله دیگری که با آن آب را وارد مقعد می کنید، دوم خروج میلیون ها باکتری مفید که مقعد برای جلوگیری از عفونت به آن نیاز دارد.

 

آیا می توان با استفاده از انگشت یا شیعی دیگر مانند آلت مصنوعی ( دیلدو ) یا کوچکتر از آلت مصنوعی ابتدا مقعد را برای رابطه مقعدی آماده کرد ؟

خیر، این عمل تنها خروجی که برای شما دارد این است که تمامی تحدیدات گفته شده در بالا را را دو برابر می کند و کم درد اولیه را کاهش می دهد.

برگرفته از دانشنامه دکتر سلامت – تکمیل شده توسط کاندومک

مقالات مفید و خواندنی :

عفونت ادراری – دلایل – درمان

رابطه جنسی ایمن و غیر ایمن

نکات بهداشتی که مردها باید رعایت کنند

مزایای استفاده از کاندوم

سوالاتی که زنان خجالت می کشند بپرسند

درمان خانگی جوش واژن

محصولات کاندومک

ارسال شده در . نشانه گذاری پیوند.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کاندوم عروسکی گاو وحشی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دو =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.