خصوصیات مردانه

برخی از خصوصیات مردها که دانستنشان الزامیست

برخی از خصوصیات مردها که دانستنشان برای خانم ها الزامیست : همانقدر که زنها خود را دنیایی ناشناخته می پندارند که اکثر آقایان آنها را درک نمی کنند (البته به تصور خانم ها) آقایان هم چندان دنیای ساده ای ندارند و تعامل با آنها نیازمند شناخت بسیار پیچیده و عمیقی از آنهاست.
اکثر خانم ها رفتار آقایان را روی بی عاطفگی، خشن بودن، مغرور بودن و…. می گذارند، در صورتی که این تنها برآمده از عدم شناخت کافی خانم ها از ماهیت وجودی اقایان می باشد، در ادامه به چند نمونه از این خصوصیات خواهیم پرداخت.

احساسی بودن مرد ها : بله درست است ! مردها حتی می توانند از زن ها هم احساساتی تر باشند، طی تحقیقاتی که از میان پنج هزار مرد به عمل آمده است، نتایج جالبی به دست آمده، طی این آزمایش پنج هزار مرد و پنج هزار زن را که سه سال از رابطه عاطفی قبلی آنها گذشته و رابطه جدید و موفقی را آغاز نموده اند مورد مطالعه قرار داده اند، در کمال ناباوری نتایج به دست آمده به شرح زیر است :
در صورتی که رابطه عاطفی بعدی رابطه بسیار خوبی باشد ۸۰ درصد از خانم ها با گذشت زمان رابطه قبلی را فراموش کرده و  به رابطه جدید می اندیشند. اما در شرایط مشابه تنها ۳۵ درصد از آقایان رابطه قبلی را فراموش میکنند و صد در صد به رابطه جدید می اندیشند. اگر رابطه دوم هم رابطه بدی باشد، چه مرد چه زن تفاوتی ندارد و در هر دو جنس ۹۵ درصد رابطه قبلی را فراموش نمی کنند و با خاطرات آن زندگی می کنند.

پس مرد ها را محکوم به بی عاطفه بودن نکنید، آنها تنها با زبان خودشان محبتشان را نشان می دهند. البته میزان فرهنگ و شعور اجتماعی در این مسئله بسیار مهم است.

اقتدارطلبی مردان: اگر یک چیز مردها را از زن ها متفاوت کند، آن ویژگی رقابت جویی و اقتدارطلبی مردهاست. مردها از کودکی یاد می گیرند رقابت طلب باشند تا موفق شوند (البته نباید رقابت طلبی را با حس حسادتی که در خانم ها پررنگ تر است اشتباه گرفت) حتما شما هم پسربچه هایی را دیده اید که در بازیهایشان یکدیگر را هل می دهند و به هم دستور می دهند. حتما هم می دانید تفنگ، ماشین و البته بازی های رایانه ای رقابتی محبوب ترین وسایل بازی پسرها بشمار می آیند؛ چیزهایی که آنها را برای نشان دادن اقتدارشان و پیروزی بر رقیب آماده می کند. از طرف دیگر هورمون تستسترون یا هورمون مردانه هم آنان را برای این رقابت جویی که گاهی به پرخاشگری تبدیل می شود، آماده می کند. اما این اقتدار طلبی، مطلق نیست! همانطور که گفته شد مرد ها موجودات عاطفی هستند، هر زنی با کمی هوشیاری به راحتی میتواند این را دریابد که چگونه می توان اقتدار طلبی مرد را به ابزاری برای استحکام ستون خانواده تبدیل کند نه ابزاری برای سرکوب.

نصیحت پذیر نبودن مردها: مردها به خاطر ویژگی اقتدارطلبی شان با هر چیزی که نشاندهنده این باشد که توانایی شان زیر سوال رفته است، مقابله می کنند. یکی از چیزهایی که به نظر مردان نشان دهنده زیر سوال رفتن اقتدار است، نصیحت کردن همسرانشان خواهد بود. حتما شما هم تجربه این را داشته اید که اگر روی چیزی بیش از حد اصرار کنید، شوهرتان آن را انجام نمی دهد یا با نق زدن و نارضایتی انجامش می دهد. هدف مردها در این مواقع این نیست که شما را ناراحت کنند یا با حرفتان موافق نباشند، مسئله این است که لحن نصیحت گرانه شما باعث موضع گیری او شده است. کافی است لحن تان را جوری عوض کنید انگار که دارید در زمین او بازی می کنید. این کار کنار آمدن با او یا گذشتن از مواضع خودتان یا به اصطلاح از خودگذشتگی نیست! بگذارید یک مثال ساده و دور از شأن انسانی بزنیم. شما وقتی یک خودرو بنز خریداری می کنید، آیا تنها به واسطه این که این خودرو یک خودرو با کیفیت است می توانید با آن یک رانندگی بی دردسر داشته باشید و از تمام امکانات آن استفاده کنید ؟ اگر راننده باشید قطعا جواب شما خیر خواهد بود، و در پاسخ باید بگوییم که ابتدا باید کاتالوگ کارخانه سازنده را مطالعه نمایید تا دستور العکمل استفاده از آن را فرابگیرید، در غیر این صورت باید به روش آزمون و خطا استفاده از آن را بیاموزید که ممکن است ناخواسته باعث خرابی آن شوید. مرد ها و زن ها نیز جدا از مسائل انسانی، موجوداتی متفاوت هستند که در برخی خصوصیات کاملا یکسان رفتار می کنند، کافی است جهت جلوگیری از بروز مشکل تنها راه ورود به ذهن و دل آنها را بیابید.

راه حل سریع مردها: وقتی برای مردها مشکلی را تعریف می کنید، بیشتر از هر چیزی در سرشان به فکر راه حل آن مشکل هستند. برای شما به عنوان یک زن احتمالا از همه مهمتر این است که شوهرتان مشکل شما را بشنود و با شما همدردی کند اما برای آنان مهم این است که به عنوان کمک، راه حل مشکل شما را بگویند، ضمن اینکه پیدا کردن راه حل نشاندهنده توانایی آنهاست. به هر حال راه حل دادن سریع اصلا به معنای نادیده گرفتن حس شما و حوصله نداشتن حرف های شما نیست. آنان فکر می کنند شما به این خاطر مشکلتان را تعریف کرده اید تا راه حلی پیدا کنید. گاهی سکوت مردها هم به همین معناست. سکوت می کنند چون راه حلی ندارند! پس در مواقعی که مسئله ای را مطرح می کنید چندان منتظر واکنش دلخواه، رمانتیک و سینمایی نباشید، آنها به شیوه خود واکنش نشان می دهند، همانطور که شما به شیوه زنانه خود به مشکلات آنها واکنش نشان می دهید و آنها را سوال پیچ میکنید یا با مهر و محبت زیاد آنها را ارام می کنید، بله همه ما انسان هستیم اما ساختار ذهنی زنان متفاوت است.

خونسردی مردان: «مردها اصلا عاطفه حالی شان نمی شود.» این اتهامی است که خیلی از خانم ها به آقایان می زنند اما روان شناسان حرف دیگری دارند. آنها می گویند چیزی که خانم ها و آقایان را در این مورد از هم متفاوت می کند این است که آقایان می توانند جنبه های عاطفی و عقلانی یک موضوع را از هم جدا کنند اما برای خانم ها تقریبا همه چیز می تواند عاطفی باشد. به این معنا که خانم ها احساساتشان را در خیلی از چیزها دخیل می کنند اما آقایان می توانند خیلی جاها احساساتشان را کنترل کنند.

عصب شناس ها می گویند دلیل این قضیه این است که مرکز عاطفه در مردها فقط در نیمکره راست مغز است اما در خانم ها مراکز عاطفه در هر دو بخش چپ و راست مغز پراکنده اند. مرکز صحبت کردن و تفکر منطقی سمت چپ مغز است برای همین تفکر منطقی خانم ها با عواطف شان در هم آمیخته است اما مردها می تواننند این دو را از هم جدا کنند. این تفاوت جنسیتی، در دعواهای بین خانم ها و آقایان خیلی خوب خودش را نشان می دهد.

وقتی خانم ها وسط بحث با شوهرشان داغ می کنند یا عصبانی می شوند یا گریه می کنند یا هر دو، معمولا همزمان بهت می کنند چطور شوهرشان همچنان خونسرد ایستاده و منطقی بحث را پیش می برد. در واقع آقایان غیرعاطفی نیستند. گواه عاطفی بودن آنها این همه دیوان شعر که توسط مردها سروده شده است.

سکوت مردان: مردها کم حرف تر از زن ها هستند. این را هم عامه مردم قبول دارند و هم تحقیق های روانشناس ها آن را ثابت کرده است. روانشناس ها می گویند زن ها روزانه ۶ هزار تا ۸ هزار لغت به کار می برند اما مردها یک سوم این تعداد کلمات را می گویند. دلیل این پدیده آن جور که عصب شناس ها می گویند این است که مرکز تکلم در مردها فقط در سمت چپ مغزشان واقع شده است اما مرکز تکلم در زن ها هم در سمت راست و هم در سمت چپ مغز وجود دارد. البته روانشناس های تکاملی می گویند مردها در طول هزاران سال یاد گرفته اند کم حرف باشند. آنها می گویند هزاران سال پیش مردها برای شکار باید ساکت کمین می کردند وگرنه شکار در می رفت و بقای خانواده به خطر می افتاد. از آن طرف زن ها باید با همگروهی های خانم خودشان حرف می زدند و از بچه های شان مراقبت می کردند. بقای آنها به همین رابطه داشتن بر می گشت. مردها در طول رشد هم دیرتر زبان باز می کنند و مهارت های کلامی شان از زن ها کمتر است. در ادامه به این شکل های متفاوت حرف زدن مردان و زنان می پردازیم.

تیتروار حرف زدن مردها: اگر صحبت کردن در مورد مسائل روزمره را به دو شیوه گزارش توصیفی وگزارش علمی تقسیم کنیم، زن ها به شیوه توصیفی و مردها به شیوه علمی حرف می زنند. در واقع خانم ها، بیشتر در مورد جزئیات حرف می زنند اما حرف زدن مردها بیشتر منطقی و علمی است. آنها آن چیزی که فکر می کنند گفتنش لازم است را می گویند. برای همین به نظر می رسد مردها فقط تیتر اتفاق ها را می گویند و نه شرح آنها را. این اصلا به این معنا نیست که شوهرتان نمی خواهد شما از اتفاقات روزمره خبردار شوید، یا شما را لایق دانستن آنها نمی داند. مردها به طبیعت خودشان رفتار می کنند و شما نباید با دید زنانه خودتان حرف های آنها را تفسیر کنید.

صراحت مردان: زن ها معمولا غیرمستقیم حرف خودشان را می زنند و گلایه دارند چرا مردها حرف های شان را نمی فهمند. مثلا ممکن است شما به همسرتان بگویید چایی نمی خوری و منظورتان این باشد که بیا با هم چایی بخوریم اما مردها معمولا به درون خودشان مراجعه می کنند و اگر چایی میل نداشته باشند با صراحت این را می گویند. این صراحت نشانه بی ادبی یا بی توجهی همسرتان نسبت به شما نیست. او فقط طبق طبیعت مردانه اش به شما گوش می دهد.

دستور دادن مردان: مردها از بچگی به امری حرف زدن عادت می کنند و دخترها به پیشنهادی حرف زدن. پسرها در بازی های شان می گویند: «توپ را بنداز برای من!» اما دخترها می گویند: «بیاین با هم خاله بازی کنیم؟» هم دخترها و هم پسرها به خاطر شیوه خاص حرف زدن خودشان تشویق می شوند و این نوع حرف زدن در آنها نهادینه می شود. اگر مردی از جمله های امری زیادی استفاده می کند به این معنا نیست که صبح تا شب دستور می دهد و قصدش ریاست کردن است، فقط طبق طبیعت مردانه اش رفتار می کند. اینکه در دنیای زنانه و ظریف خودتان که همه جمله ها را ترجیحا به صورت پیشنهاد می گویید تا به صورت امر، جملات مردانه را تفسیر کنید چیزی را حل نمی کند. البته این را نباید از نظر دور داشت که فرهنگ حاکم بر جامعه نیز مهم است، به طور مثال در ایران از دیرباز تا چندی پیش حکومت پادشاهی بوده و در راس آن یک مرد حکومت می کرده است، به همین دلیل ایران از گذشته تا هنوز یک کشور مردسالار است، اما این به این معنیست که باید با تمام مردان این سرزمین باید مبارزه کرد؟!!

نیاز به تنهایی در مردان: همانطور که گفته شد مردها چند خصوصیت بارز دارند، قدرت طلبی، کم حرف بودن، عاطفی بودن، سکوت کردن و… خودتان قضاوت کنید، خصوصیت یک فرد تنها و گوشه گیر چیست ؟!
مردها ذاتا تنهایی را ترجیح می دهند برعکس زن ها که بسیار با هم بودن را ترجیح می دهند، مرد ها موقعی که اعصابشان نا آرام است دوست دارند ساکت باشند و مدتی طولانی صحبت نکنند درست برعکس زنها که در این مواقع پرحرف تر می شوند، مرد ها در مواقع گوناگون مکان های ساکت و ارام را میپسندند. در این مواقع متاسفانه اکثر خانم ها کارهایی را انجام می دهند که نباید انجام دهند : سوال پیچ کردن مردها با عناوین (چی شده، باز چه اتفاقی افتاده، چرا با من صحبت نمی کنی، من همسرت هستم حق دارم بدونم مشکلت چیه، منو نامحرم میدونی ؟ از من خطایی سر زده؟ باز فلان مسئله ناراحتت کرده و…) تنها کاری که در این مواقع باید انجام داد، کاری انجام ندادن است! بله نیازی به هیچ واکنشی نیست، این مدت به خودتان برسید، لباس های زیبا بپوشید، عطر بزنید، مطالعه کنید، موسیقی گوش دهید و آرام کنار همسرتان بنشینید و گاهی او را نوازش کنید.

منبع: وبسایت کاندومک

خرید محصولات زناشویی
خرید کاندوم
خرید ژل زناشویی
خرید اسپری تاخیری

محصولات کاندومک

ارسال شده در . نشانه گذاری پیوند.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کاندوم عروسکی گاو وحشی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.